„Pasiekti nepasiekiamus“: čia paaugliai žaidžia futbolą, o darbuotojai nėra baudėjai (LRT.LT)

Pasiekti nepasiekiamus – tokią misiją išsikėlė Naujininkuose įsikūręs Vilniaus socialinis klubas. Organizacija dirba su gatvės jaunimu, teikia socialinę pagalbą vaikams ir paaugliams. Čia darbuotojai nėra kontroliuojantys baudėjai ir nemoralizuoja, o futbolas ir įvairios veiklos organizacijos komandai tampa įrankiu prieiti prie jaunuolių, įgauti jų pasitikėjimą ir padėti ieškoti pagalbos.

Vaikų priežiūra ir užimtumas – opus klausimas tėvams. Kai kurie vaikai negauna vietos darželiuose, o ne kiekviena šeima gali sau leisti auklių paslaugas. Vėliau, vaikams augant, iškyla ir užimtumo po pamokų klausimas. „LRT ieško sprendimų“ komanda šį mėnesį domisi, kaip Belgijoje veikia vaiko priežiūros paslaugų modelis, kuo išsiskiria bendruomeniniai darželiai ir kaip bandoma pasiekti Naujininkų vaikus ir jaunimą.

Vilniaus socialinis klubas šiuo metu dirba su 350 vaikų ir jaunuolių bei organizuoja keturias programas – futbolo, darbo gatvėje, čia taip pat veikia paauglių klubas ir mobili programa.

Kai kurie užsiėmimai vyksta viename Naujininkų pastatų. Čia yra virtuvėlė, keli kabinetai, o labiausiai akį traukia pagrindinis laisvalaikio kambarys – čia kabo pačių paauglių nusistatyti susitarimai, nuotraukos, yra stalo futbolas, kitų žaidimų.

Visą straipsnį rasite: „Pasiekti nepasiekiamus“: čia paaugliai žaidžia futbolą, o darbuotojai nėra baudėjai, autorė Domantė Platūkytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *