Randame sprendimus vaikų ir jaunuolių gyvenimo pagerėjimui Ataskaitos Teikiame socialinę – ugdomąją pagalbą vaikams ir jaunuoliams Apie mus Atstovaujame ir giname žmonių teises Ataskaitos Telkiame visuomenę prisidėti prie vaikų ir jaunuolių gyvenimo pagerėjimo Apie mus

Paauglių klubas

Paauglių klubas – tai erdvė saugiai išgyventi ankstyvosios paauglystės laikotarpį, pilnavertiškai augti bei gauti kompleksinę pagalbą sprendžiant įvairius sunkumus.

Paauglių klubo tikslai

  • Ugdyti paauglių asmeninius gebėjimus.
  • Plėsti paauglių pasirinkimo galimybes ateityje.
  • Prisidėti prie paauglių aplinkoje kylančių sunkumų sprendimų.

 

Kam skirtas Paauglių klubas? 

11-14 metų amžiaus paaugliams, patiriantiems įvairių asmeninių ar socialinių sunkumų šeimoje, bendraamžių grupėje, mokykloje. Vienu metu programoje dalyvauja iki 12 paauglių.

Kaip veikia Paauglių klubas? 

Pagrindinė programos veikla – uždaros grupės, kurios vyksta tris kartus per savaitę po pietų. Grupių metu paaugliai mokosi per patirtį ir jos refleksiją: patys gamina maistą, planuoja savo biudžetą, mokosi, organizuoja savo laisvalaikio veiklas, rūpinasi savo fizinės erdvės tvarkymu, kuria ir prižiūri grupės susitarimus, mokosi būti ir veikti grupėje.

Sezono metu jaunuoliai yra kviečiame dalyvauti išvykose, žygiuose bei stovyklose.

Esant poreikiui, paaugliai ir/ar jų šeimos yra konsultuojami individualiai, bendradarbiaujama su kitomis įstaigomis siekiant paauglio gyvenimo situacijos pagerėjimo.

Kaip prisijungti? 

Į Paauglių klubą jaunuolis gali ateiti savarankiškai. Jaunuolį į Paauglių klubą taip pat gali palydėti tėvai/globėjai, pagalbos specialistai. Esminės sąlygos – sprendimas įsitraukti ir dalyvauti programoje yra savanoriškas, tačiau svarbu įsipareigoti programoje dalyvauti iki sezono pabaigos.

Paauglių klubo principai

Poreikius atitinkanti pagalba

Programos darbuotojai kiekvieną dalyvį mato kaip atskirą žmogų funkcionuojantį savitoje sistemoje, kurią reikia pažinti.

Grupė

Programoje grupė yra ir pagrindinis resursas dalyvio augimui. Grupė yra saugi erdvė, kurioje dalyviai gali eksperimentuoti, reflektuoti ir mokytis iš patirties.

Įgalinimas

Programoje įgalinimas visų pirma suprantamas kaip įgalinantis santykis tarp programos vykdytojų bei paauglių. Darbuotojai didelį dėmesį skiria saugios aplinkos kūrimui, kur dalyvis jaustųsi priimamas bei kur jaunuolis būtų skatinamas imtis iniciatyvos ir atsakomybės pagal savo turimus gebėjimus.

Ribos

Kviečiame jaunuolius pažinti ir suprasti savo ir grupėje egzistuojančias ribas. Kartu tyrinėjame kaip ribos kuriasi, keičiasi ir yra išbandomos.  

Mokymasis iš patirties

Paaugliai, dalyvaujantys programoje yra skatinami patys keltis savo mokymosi taikinius, aktyviai veikti jų siekiant bei pritaikyti, tai ką išmoko.