Naujienlaiškis #4: Pabėgėlių vaikai už sienos: ieškant balanso tarp laisvės ir ribų.

Rudenį, sužinoję, kad mūsų kaimynystėje Naujininkuose atsiras Pabėgėlių priėmimo centras, pasiūlėme pagalbą įkuriant gyventojams patalpas. Vėliau – du kartus per savaitę pradėjome vesti neformalius užsiėmimus 10-18 m. vaikams ir jaunuoliams. Veikloms turime dvi erdves, kuriose jaunuoliai gali judėti – futbolo ir poilsio, žaidimų bei bendravimo.

Vesdami neformalius užsiėmimus migrantų vaikams, nemažai svarstome apie vertybes. Jaučiame, kad mūsų ir Pabėgėlių priėmimo centro, kaip institucijos, vertybės ryškiai skiriasi. Centre apgyvendinama vis daugiau žmonių, kurie negali išeiti už centro ribų.

Natūralu, kad nėra lengva gyventi tarp tiek daug skirtingų žmonių tokioje mažoje erdvėje, kyla nemažai įtampų. Manome, kad yra ypatingai svarbu padėti centre apgyvendintiems žmonėms kiek įmanoma laisvai leisti laisvalaikį ir pajudėti. Nemėginti viską kontroliuoti, kaltinti ir spręsti, kas jiems geriausia, o kalbėtis, klausti, ko jiems patiems reikia.

Daugiau apie mūsų patirtis Pabėgėlių priėmimo centre skaitykite Naujienlaiškyje #4.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *